16. 4. 2011

Národovci či luhári?

Martin Hruštínec

Byť skutočným národovcom vyžaduje viac, ako si mnohí myslia. Národovec miluje národ a to slovo ,,milujem“ je určujúce. Nesie v sebe všetko. Skutočnú lásku spojenú s múdrosťou.

Ako je to dnes? Niekto ide na hokej, futbal, basketbal so štátnou vlajkou, vykrikuje "slovenskóóó, slovenskóóó" a má dobrý pocit aký je národovec.
Byť národovcom je však niečo úplne iné!
Skutočný národovec chce žiť tak, aby bol svojmu národu skutočne užitočný, aby ho vyššie povzniesol.
Ale čo je to, to vyššie? K Bohu. Jedine k Bohu ako k východisku, k zdroju života. Taký človek bude prirodzene pomáhať kde sa to len dá a tak, aby to bolo aj skutočne užitočné. Taký človek bude prirodzene  ženu svojho národa chrániť.
Práve žena je kľúčom k celkovému napredovaniu, kľúčom k šťastiu, samozrejme nielen k duchovnému ale i k materiálnemu. Je kľúčom k celkovej vyspelosti, zrelosti národa. Máme si ctiť a vážiť ženy ako také. V dnešnej dobe sci-fi. A preto to s jednotlivcami, s národmi a napokon s celou civilizáciou vyzerá tak ako dennodenne vidíme.
Pravá žena dokáže národ povzniesť, žena so zadusenou ženskosťou naopak do nížin strhnúť.
Skutoční velikáni a národovci si pravé ženy a ich cnosti ctili. Dnes by sa v hrobe obracali ako sa ľudovo hovorí.
V súčasnosti ako chceme cudzincov prilákať (cestovný ruch) ? Vyberieme ,,najkrajšie" ženy svojho národa, vyzlečieme ich, nafotíme a tú ,,najkrajšiu" otitulujeme. Dnes tomu hovoríme Miss.
Kto chce takto pomáhať národu, čosi iné preukazuje. Čistokrvné klamstvo a zradu s pokrivenou chrbticou. Naši predkovia by takýchto ,,ľudí“ vyhodili z mesta nech majú vlci čo žrať.
Áno, temno chce, aby sme oslavovali svojich ,,hrdinov“ futbalistov, hokejistov, missky a iné indivíduá a to ešte pod zámienkou národnej hrdosti. Figu borovú. Je to lož, ktorej jedinou úlohou je zdegradovať národ, jeho hrdosť a vyspelosť, alebo inak povedané jeho mravnosť a tým úpadok nastoliť. To, že nevidíme toto balamutenie a nechávame sa dobehnúť nás nijako neospravedlňuje.
Na dejinách je zreteľne vidieť, že pád mravov predchádza pádu civilizácie. Človek nemusí byť ani prorok, stačí pozrieť na stav spoločnosti, aby s istotou mohol povedať, ako to dopadne. Naivní tí, čo myslia, že akurát nás sa to netýka, že pokojne môžeme pod rúškom národovectva robiť pravý opak, tlačiť národ do bahna, nevážiť si ženy svojho národa, deti svojho národa, prírodu svojho národa, duchovnej úlohy svojho národa, predkov svojho národa...
Je čas začať veci robiť inak. S ľudskosťou v srdci a s vyrovnanou chrbticou, aby som sa raz smel do zrkadla pozrieť.  

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Komentáre sú moderované.