22. 11. 2012

,,EÚ má problém s vianočnými odmenami a nepáči sa jej minca s krížom“ Poučíme sa z toho?


Vo svojom článku  ,,Aj 23 rokov po nežnej revolúcii stále nevieme, ako budovať spoločnosť. Zmeňme to!“ [1] som upozorňoval na fakt, že ak sa chceme mať dobre musíme sa spoliehať hlavne sami na seba. Mnohí zástancovia eurovalu argumentujú tým, že vďaka jeho schváleniu bude pri nás EU a že sa ,,zvezieme“ popri silnejších štátoch v čase krízy. Napísal som ,,figu borovú“.


Teraz má EÚ problém s takou triviálnou vecou akou sú vianočné dôchodky [2]. Ako keby nemala dosť iných závažnejších problémov, ako šikanovať slovenský národ, keď ten chce  k tým omrvinkám čo dôchodcovia dostávajú, prilepšiť o trošku viac omrviniek.


Keď sa Nemky, Rakúšanky, Francúzsky, Švajčiarky, ale aj Grékyne (na ktoré sa skladáme), Talianky, Španielky.... na zaslúženom odpočinku opaľujú na plážach, chodia po kúpeľoch, jazdia na bavorákoch, tak naše dôchodkyne rozmýšľajú či si kúpiť 10 rožkov alebo len 5 rožkov, či si kúpiť jedno maslo alebo 1 a pol masla atď. 


My jedni z najchudobnejších občanov EÚ sme podporili euroval, teda také krajiny ako Grécko kde je dôchodok niekoľkokrát vyšší ako u nás.

A pozrite, len sa pozrite veľmi dobre realite priamo do očí! EÚ má problémy s tým, že chceme dať nejakú almužnu dôchodcom žijúcim na Slovensku. Tá EÚ, od ktorej sme čakali asi takéto niečo: ,,Óóó milé Slovensko, ďakujeme ti veľmi pekne, že si podporilo euroval, neboj sa, pod našimi krídlami budeš v bezpečí. Neboj, my sa už o teba postaráme, v čase krízy ťa podržíme, urobíme všetko preto, aby si sa malo čoraz lepšie, aby si bolo silné a nezávislé.  Poď ku mne nech ťa vystíííískááámmm.“

Nech už sú argumenty EÚ akékoľvek otázkou ostáva, kde je naša nezávislosť rozhodovať o takýchto veciach?

Za pozornosť stojí ešte triviálnejšia vec akou je návrh pamätných mincí Slovenska so svätožiarou a krížmi. EÚ sa to nepáči![3] Buď je EÚ naozaj taká zlovoľná voči Slovensku alebo tak prefíkaná, že skúša kde až môže zájsť. Asi jedno aj druhé.

Veď my nemáme slobodu! Pred 89 rokom sme sa podriaďovali Sovietskemu zväzu a my teraz s prekvapením (ako kto) zisťujeme, že ani teraz nemáme tú slobodu, za ktorú sme štrngali kľúčikmi! Podriaďujeme sa EÚ.

To je vážne!

Tento triviálny prípad s dôchodkami a pamätnou mincou nech je nám výstrahou!

Čo sa bude diať v blízkej budúcnosti, keď budeme chcieť zavádzať  strategické rozhodnutia? Nečakajte, že nejaká EÚ bude stáť za záujmy Slovenska.

Cielene nás EÚ začala okrádať po 89 roku privatizáciami, likvidáciou potravinárskeho, zbrojárskeho, strojárskeho ...priemyslu.

Táto EÚ nás v čase, keď budeme mylne očakávať pomoc za našu lojálnosť, odkopne alebo ponorí ešte hlbšie. A tento triviálny prípad s dôchodkami a mincou je toho dôkazom a varovaním! Je to zdvihnutý prst, dobre, že sa to stalo.

Musíme sa postaviť na vlastné nohy. Samozrejme nepraktizovať rebéliu v rámci EÚ (odmietnutie eurovalu, by nebola rebélia) ani sa nejako odčleňovať...

To najpodstatnejšie je vniesť do svojej duše národnú hrdosť (na to sú oni alergickí), ktorá sa musí opierať o lásku k Bohu a priateľstvo medzi sebou. A samozrejme aj lásku a priateľstvo k ostatným národom. Budovať novú spoločnosť – potravinovú sebestačnosť, priemysel atď. Veď sme šikovný, robotný národ. Len žiadna závisť a nenávisť. Ani voči EÚ.


Martin Hruštínec

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Komentáre sú moderované.