2. 3. 2013

Vplyv Mesiaca


Martin Hruštínec


Nové Mesiace Slovenov sú Novým Slovenským Prírodným Kalendárom.

Bytostných, ktorí nastupujú k činnosti počas novu a splnu Mesiaca rátame počítačovým programom Jaspis.

Ak je nov Mesiaca, tak na Mesiaci nastupuje k svojej novej (nov = nový mesiac, nový bytostný) činnosti nový bytostný. Svoje žezlo preberá vo vrchole novu. Od tohto bodu až po spln mesiaca je jeho pôsobenie na planétu v zmysle budovania. V tomto období narastajú energie, kde vrcholom je práve spln. Zvyčajne už tri dni pred splnom je ich cítiť najvýraznejšie, mnoho ľudí ma problém so spánkom. Byliny majú najviac energie. Všetko je ňou presýtené. Ak chceme niečo budovať napr. nejakú svoju vlastnosť (človek chce byť viac dobrosrdečnejší) tak práve obdobie od novu po spln je pre túto činnosť vhodné. Môže ísť aj o nejaký projekt, úlohu, vzťahy. Alebo keď chceme pribrať, budovať niečo v tele, ktorému dodávame živiny. Spln = plný mesiac, vrchol síl nášho projektu, úlohy, činnosti. Splnená úloha.

Ak človek nezvláda budujúci proces tohto obdobia, tak počas vrcholu (začína už zhruba tri dni pred splnom), v ktorom  je maximum síl, môžu sa dostaviť aj depresívne nálady. Pár chvíľ po splne je potom možné cítiť uvoľnenie.

Ak si všimnete, tak hlavne po splne mesiaca dochádza k viditeľnej zmene počasia.

Pri splne Mesiaca dochádza v rámci sústavy Zeme a Mesiaca v Slnečnej sústave tiež k výmene bytostných. Od vrcholu splnu až po jeho nov je jeho pôsobenie v zmysle čistenia. To znamená, že táto doba je vhodná na akékoľvek čistenie od nepotrebného. Môžeme čistiť náš projekt, naše vlastnosti (napr. sa chce človek zbaviť tvrdohlavosti), vzťahy, naše telo od jedov  a pod. Vo vrchole  novu zhruba už tri dni pred ním je minimum síl, tu sa nachádzame v závere čistiacej fázy.

Na týchto stránkach sa budem venovať analýze počasia z pohľadu týchto bytostných (lebo oni sú jeho strojcami), ale aj ich vplyvu na našu Zem v širšom zmysle. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Komentáre sú moderované.