13. 8. 2016

Poplach sa valí Európou – na kúpaliskách sa objavili ženy v burkinách!

Martin Hruštínec

V období, kedy sa západná časť Európy postupne mení v iný kultúrny prvok – teda v iný národ, sme svedkami aj neuveriteľných, doslova groteskných situácií. Momentálne, v čase letnej sezóny, sa v Európe objavili na kúpaliskách, či plážach moslimky idúce za relaxom v tzv. burkina – plavkách, ktoré zahaľujú telo ženy priamo pri kúpaní. To vyvolalo poplach, až taký, že niekde ich až zakázali. Skúsme sa na celú situáciu pozrieť triezvo, s chladnou hlavou.

Po Európe bežne chodia moslimky v burkách a nikomu to neprekáža ale odrazu, akonáhle si chcú zaplávať tak, aby sa nemuseli odhaľovať, Európanom sa to nepáči. Ale čo sa im vlastne nepáči? Veď ak idú takéto ženy po ulici je im to viac - menej jedno, tak prečo im to nie je jedno pri kúpaní? Obmedzuje to nejako kúpajúcich sa Európanov?

Jediným argumentom Európana je, že ide o rozpor s Európskou kresťanskou kultúrou, s Európskym zvykom, tradíciou. Tento argument stojí na hlinených nohách. Tak chabých, že len ukazuje morálnu biedu takto zmýšľajúcich. Malo by sa Európanom pripomenúť, že klasické plavky sa začali u nás nosiť len nedávno, niekedy v 1. polovici 20. storočia. Dovtedy nič také ako plavky, spoločné obnažené kúpanie sa oboch pohlaví neexistovalo, ženy sa obliekali výlučne do dlhých šiat (aj keď v určitých obdobiach sa v Európskej móde nájdu aj rôzne výstrelky). Navyše kresťanstvo samo osebe je zahalené. Jasne a zreteľne máme niečo k tejto téme napísané aj v desatore a vieme veľmi dobre, že v zjaveniach sa nám žiadna žena nezjavovala ani v plavkách ani v minisukni ale vždy zahalená! Čo by asi povedal Ježiš, apoštoli, Mária Magdaléna a ranní kresťania na naše preplnené pláže s päť percentnou prikrývkou tela?

Ďalšou zaujímavosťou je, že nuda pláže žiaden rozruch nerobia. Je ich kvantum, niekde ich tolerujú, niekde ich aj zakážu, ale obecne sa v Európe tolerujú. Tu už nikto nechce argumentovať kresťanskou Európou? Nikto nechce nudistovi vysvetliť, že je v rozpore s tradičnou Európskou kultúrou? Ale zahalenej žene, ktorá sa nechce vyzliecť vysvetľujeme, že je v rozpore!

Lenže táto žena, nielen že nie je v rozpore s Európskou kresťanskou kultúrou, aj keď je moslimka, ale práve naopak ona ju napĺňa. Ona rešpektuje kresťanstvo. A práve vyzlečení Európania sú narušovatelia tradičných Európskych hodnôt! Teda deje sa tu úplný opak a sme svedkami farizejstva.
Tie ženy v burkinách v skutočnosti Európanov rušia. Rušia ich duchovný spánok. Predstavte si Európanku ako stojí v bikinách vedľa  zahalenej ženy. V tej Európanke sa prebudí hanba, určitý druh menejcennosti, že ona je odhalená a muži ju okukujú. Lenže namiesto toho, aby sa zamyslela nad svojim konaním, tak hodí „kameň“ na tú ženu, ktorá si svoje telo chráni. 

Na obyčajnej ulici sme viac – menej všetci zahalení, tam ten kontrast nie je tak citeľný, tam je dokonca burka na hlave už niečo neprirodzené, tam sa to neozve. Na plážach sa však už ozve naša menejcennosť. Tu je „pes zakopaný.“ To je pravý dôvod, prečo tak nezmyselne útočia na ženy, ktoré sú len oblečené.

Ďalší dôvod pre slovné útoky, idúce z prostredia niektorých mužov, je ten, že takto zahalená žena by už ťažko živila mužovu sexuálnu fantáziu. Veď jemu je veľmi dobre na tej pláži obkolesený polonahými ženami. Dosýta sa môže vyžívať v myšlienkových formách a stupňovať svoju žiadostivosť, ktorej je otrok. Avšak uvidiac akési novoty – oblečené ženy, tak to sa mu už nepáči, čo ak by aj Európske ženy začali pomaly ale isto prechádzať na tento druh plaviek? Kde by zostal zdroj, „inšpirácia“ , motor jeho myšlienok?

Je praktický isté, že po tomto druhu plaviek skôr alebo neskôr siahnu aj domáce Európske ženy. Toto si tí muži zrejme uvedomujú a strach je to čo ich ženie proti tomu. Je obecne známy fakt tzv. stej opice. Ide o to, že ak na nejakom ostrove sa 100 opíc naučí nejakú vec, tak odrazu ju vedia aj ostatné opice žijúce na iných ostrovoch, ktoré s danou vecou nikdy neprišli do kontaktu. Takto isto prebiehala aj móda Európskych ženských ale aj mužských plaviek na začiatku 20. storočia. Vtedy bolo ešte neprípustné, aby sa človek na verejnosti vyzliekol a ponechal si len spodné šatstvo (plavky). Avšak, postupom času keď určité kritické minimum toto spravilo (ako 100 opíc na ostrove), tak odrazu sa celá vec s touto módou prevalila a takmer všetci sa na ňu vrhli akoby tu bola odjakživa. Tak ako došlo k prijatiu plaviek v Európe, tak nastane celkom zákonite aj ich odvrhnutie. Na to postačí nejaké kritické minimum žien (muži už teraz v podstate nenosia plavky ale skôr dlhšie šortky) a odhaľovanie bude opäť neprirodzené ako pred pár desaťročiami. 

3 komentáre:

 1. A to vam nevadi, ze situaciu je ovela zlozitejsia, nez ci brat alebo nebrat celotelove plavky?! A preco nepisete o tom, ze aky vzdialeny je nasilne islamske nabozenstvo mierovemu krestanstvu?! Preco nepisete o tom, ze krestanske nabozenstvo umoznuje branit svoj vlastny domov proti nasilnikom, a svoju vlastnu kulturu?!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Článok sa nezaoberal moslimským náboženstvom ale celotelovými plavkami. To, že ich nosia moslimky je zhoda okolností. Ak by ich nosili eskimáčky, francúzsky, japonky... aj vtedy by vznikol tento článok

   Odstrániť
 2. Velmi dobry clanok a postreh pan.Martin Hrustinec.Ked vydim v lete zenu a este mladu v dlhej sukni je to az romanticky krasne...

  OdpovedaťOdstrániť

Komentáre sú moderované.