23. 4. 2017

Čo sú skutočné hodnoty?

Martin Hruštínec

Je u nás častým zvykom, keď najvyšší ústavní činitelia si k sebe pozývajú a vyznamenávajú rôznych úspešných športovcov. Zdôvodňujú to tým, že podali veľmi veľký výkon a robia dobré meno našej krajine v zahraničí.

Toto vyznamenávanie je drzosť voči človeku, ktorý poctivo pracuje a živý svoju rodinu. Ten športovec ani zďaleka nepodal taký výkon ako naše ženy starajúce sa o starých a chorých Rakúšanov, Nemcov a pod. Uvedomuje si vlastne náš ústavný činiteľ alebo iný vysoký politický reprezentant štátu, kraju, mesta, aká námaha je byť 24 hodín v kuse v 2 – týždňových zmenách k dispozícii pre chorého a starého Rakúšana? Že to vôbec nie je med lízať a že sa naše ženy stretávajú vo veľkej miere aj s ponižovaním? Za 700 Eur mesačne a to musí Rakúsku ešte rôzne dane zaplatiť. A kto si ich zastane? Normálny človek by si myslel, že naši ústavní činitelia. Ani jediný krát. Radšej sa budú fotiť s úspešným športovcom a na hruď im vyznamenania pripínať.

Vyvstáva vážna otázka. Kedy sa pravé ľudské hodnoty opäť do povedomia ľudí dostanú? Kedy si začneme skutočné hodnoty ctiť a vážiť?

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Komentáre sú moderované.