12. 10. 2017

O (ne)chápaní Božej lásky

Martin Hruštínec

Jožko: Idem sa napiť benzínu, mňam.

Peter: Nie nepi ten benzín!!! Hrozne budeš trpieť a umrieš strašnou bolesťou. To Ti naozaj neradím.

Jožko: A prečo by som sa nemohol napiť? Vypijem rovno liter. Boh je predsa láska. Ak je benzín škodlivý , tak sa Otec Nebeský o mňa postará, v danej chvíli zmení nejaké biochemické zákonitosti a benzín v mojom brušku bude nááádherne chutiť. Mňam.

Peter: Boh nezmení žiaden zákon ani o milimeter. Umrieš hroznou smrťou!!! Neblázni, zobuď sa!!!

Jožko: Ako sa opovažuješ ty hňup pochybovať o Božej Láske? Tá nenechá človeka trpieť, ona miluje človeka a ja keď chcem piť benzín  tak proste ho budem piť a som si istý, že Nebeský Otec proste nedopustí moje utrpenie, to sa nezhoduje s láskou!!!!

Peter: Žiješ v ilúzií! Myslíš si, že môžeš meniť dokonalosť svojou svojvôľou. Myslíš si, že láska Ti dovolí robiť si čo len chceš! Práve naopak! Skutočné šťastie spočíva vo vradení sa do Božích zákonov, ktoré sú dokonalé a s Láskou sú zajedno! Vypiješ ten benzín a láskou bude, že zdochneš strašnou smrťou, aby si to konečne pochopil.

Jožko:  Ja že žijem v ilúzii, keď verím v Božiu Lásku, ktorá každého miluje a každému chce len dobre!? Ako sa opovažuješ ma súdiť, že ja žijem v ilúzii, naopak, ty žiješ v riadnom blude, keď si myslíš, že si nemôžem dať liter benzínu na raňajky. Pohan akýsi!!! Bezverec!!! Bezbožník!!! 


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Komentáre sú moderované.