Stránky

15. 4. 2021

Brnkanie po nose

Martin Hruštínec

Existujú ľudové slovné spojenia: "nenechám si brnkať po nose", "nechal si brnkať po nose", "dostal do nosa", "dostal po nose", "dostal po čumáku". Nos je stredobod tváre, cez ktorý dýchame životodarný kyslík. Nie nadarmo "vzduch" znie podobne ako "duch". Na vzduchu je organizmus z pomedzi všetkých potrebných prvkov najzávislejší. Bez vody vydržíte pár dní, bez jedla ešte dlhšie, spánku vám stačí pár hodín, ale dýchať kyslík potrebujete sústavne.
 

Zaujímavé ako Slovenský národ už pár mesiacov dostáva do nosa, ale ono je to ešte horšie...dostať po nose je prijateľnejšie ako nechať si špárať rovno v útrobách nosa. Aby toho nebolo málo, dýchať kyslík sa mu zamedzuje ešte dlhšie. Ten, ktorý by to chcel brať poctivo nemôže dopadnúť dobre. Voľne dýchať smie len doma alebo v prírode (čo takí obyvatelia miest?), pričom nejaký čas sa ani v prírode nemohlo dýchať. Je mi ľúto predavačiek, lebo po novom sú tu respirátory a to je niečo otrasné.

Takže národ si necháva brnkať po nose a v nose, a nevadí mu ani zákaz dýchať čistý vzduch. Rodičia ako zvrchovaní zástupcovia svojich detí, nechávajú páchať bezprávie na svojich deťoch. Národ je už dlhodobo konfrontovaný s veľmi ponižujúcou skutočnosťou a je len na ňom, do kedy to bude tolerovať. 

Pre zástancov špárovacích seáns, ktorí by chceli obhajovať testovania, musím zdôrazniť, že tu máme certifikované antigénové testy zo slín. Avšak zo zvláštneho dôvodu sa používajú človeka ponižujúce testy cez nos.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Komentáre sú moderované.